
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jan.2020, 14:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rohani: Iran nikad neće tražiti nuklearno oružje
Iran nikad neće tražiti nuklearno oružje sa ili bez nuklearnog sporazuma, rekao je danas iranski predsednik Hasan Rohani.
On je pozvao evropske sile da izbegnu, kako kaže, grešku Vašingtona koji je prekršio nuklearni sporazum Teherana i šest svetskih sila.
"Nikad nismo tražili nuklearno oružje...Sa ili bez nuklearnog dogovora nikad nećemo tražiti nuklearno oružje", rekao je Rohani, a objavljeno je na veb stranici iranskog predsednika.
Evropske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sile biće odgovorne za posledice kršenja tog sporazuma, dodao je Rohani, prenosi Rojters.
Kao odgovor na povlačenje SAD iz sporazuma i uvođenje sankcija Iran je postepeno odustajao od svojih obaveza ali je ostao posvećen dogovoru.
Makron: Odlučni smo da Iran nikad ne stekne nuklearno oružje
Predsednik Francuske Emanuel Makron izjavio je da će Francuska biti nepopustljiva u vezi s iranskim nuklearnim ambicijama i da je njegova zemlja odlučna da Teheran nikada ne dođe u posed nuklearnog oružja.
"U trenutnom kontekstu, Francuska je odlučna da Iran nikada ne stekne nuklearno oružje, ali i da izbegnemo vojnu eskalaciju u regionu", rekao je Makron, preneo je Rojters.
Makron je to izjavio u Jerusalimu nakon što se sastao sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanijahuom i predsednikom Izraela Ruvenom Rivlinom.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
"Nikad nismo tražili nuklearno oružje"
Izvor: B92, 22.Jan.2020
Iran nikad neće tražiti nuklearno oružje sa ili bez nuklearnog sporazuma, rekao je danas iranski predsednik Hasan Rohani.