Rogozin i Matvijenko nepoželjni u Crnoj Gori

Izvor: Blic, 07.Maj.2014, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rogozin i Matvijenko nepoželjni u Crnoj Gori

Vlada Crne Gore podržala je odluku Saveta Evropske unije, kojom za 12 ruskih i ukrajinskih državljana zabranjuje ulazak u zemlje EU i raspolaganje sredstvima, a među "nepoželjnim" je i predsednik ruske Dume Sergej Nariškin, pišu podgoričke "Vijesti".

Najzvučnija imena na listi "nepoželjnih" su predsednica ruskog Saveta Federacije Valentina Matvijenko, koja važi za najmoćniju ženu Rusije, zatim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Dimitrij Rogozin, zamenik ruskog premijera Dmitrija Medvedeva, kao i Sergej Glazjev, savetnik ruskog predsednika Vladimira Putina.

Odluku kojoj se vlada pridružila 27. marta, Savet EU doneo je šest dana ranije, a reč je o "merama ograničavanja, s obzirom na delovanja kojima se podrivaju ili ugrožavaju teritorijalna celovitost, suverenitet i nezavisnost Ukrajine", navode "Vijesti".

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.