Roditelji neprijatno iznenađeni dopisom iz Ministarstva

Izvor: N1 televizija, 15.Sep.2017, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roditelji neprijatno iznenađeni dopisom iz Ministarstva

Ministarstvo prosvete saopštilo je da je još jednom analiziralo situaciju u Osnovnoj školi "Svetozar Miletić" u Zemunu, kao i postupanje prosvetne inspekcije, i da su nedvosmisleno utvrđene nezakonitosti u radu bivšeg direktora Miroljuba Mosurovića. Roditelji tvrde da u dopisu iz Ministarstva nema tema o kojima su pričali s ministrom Šarčevićem.

Mosurović je na početku ove školske godine smenjen, zbog čega je došlo do protesta roditelja i zaposlenih, koji su tražili >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << da on ostane na funkciji.

Prema navodima Ministarstva, inspekcija je nedvosmisleno utvrdila nezakonit prijem u radni odnos troje zaposlenih koji nisu imali potreban stepen stručne spreme, imali su samo osnovne studije 240 bodova a ne i master kako Zakon propisuje, "pa je odluka o razrešenju jedina moguća".

Na roditelje i zaposlene Ministarstvo je apelovalo da prihvate legitimno imenovanog vršioca dužnosti direktora, kako bi se rad u školi normalizovao i usledile redovne procedure izbora Školskog odbora i direktora, jer je to pre svega u interesu učenika.

Roditelji: Dopis nepotpisan

Na saopštenje Ministarstva prosvete reagovao je Savet roditelja škole, koje je konstatovao da je neprijatno iznenađen dopisom, koji je poslat nepotpisan. Roditelji su naveli i da su "na sastanku u sredu stekli utisak" da je ministar Mladen Šarčević zaista zainteresovan da vodi dijalog i da razmotri sve o čemu su razgovarali.

Kako je objašnjeno, roditelji su došli kod ministra da traže zaštitu vrednosti kojima uče svoju decu - "poštenje, vredan rad, poverenje, solidarnost, odgovornost i upornost", a direktor Mosurović je "bio njihov nosilac i primer kako se one primenjuju".

Roditelji tvrde da u dopisu dobijenom od Ministarstva nema tema o kojima su pričali na sastanku sa ministrom.

"Umesto da je Ministarstvo iskoristilo mehanizme koje ima na raspolaganju (na primer, odlaganje izvršenja rešenja o razrešenju, ukoliko ne želi da smeni inspekcije na čiji rad i samo ima primedbe), svojim dopisom nas obaveštava da "nezakonitosti u radu direktor! predstavljaju teže povrede zakona, te je razrešenje jedina opcija?! Podsećamo Ministarstvo da je u opisu rada sudstva da proceni da li je nezakonitosti u radu direktora uopšte bilo. Takođe, ako ih je bilo, nadležnost suda je da proceni da li su to bile „teže povrede zakona“ i koje su dalje posledice. Uvažavajući mišljenje Ministarstva o ovome, odluka ne može biti doneta na osnovu mišljenja jedne strane, pa makar to bio i ministar", navode roditelji.

Oni su poručili ministru da neće da odustati od onoga što su mu preneli i pozivaju ga da "zaista uradi ono u šta ih je uveravao na sastanku".

Dopis ministarstva:

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

NASTAVLJENI PROTESTI U ŠKOLI U ZEMUNU Direktor Ljuba Mosurović: Otići ću, ali onda kada vi, roditelji i nastavnici, to kažete

Izvor: Blic, 15.Sep.2017

Đaci, roditelji i nastavnici održali su i večeras u Osnovnoj školi "Svetozar Miletić" u Zemunu protest "Ne damo Ljubu" zbog oduke Ministarstva prosvete da smeni direktora Miroljuba Mosurovića. Okupljenima se, pored svojih kolega, obratio i direktor Mosurović...Sa transparentima u rukama i skandiranjem...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.