Robot-autostoper prešao 6.000 kilometara

Izvor: Mondo, 22.Avg.2014, 01:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Robot-autostoper prešao 6.000 kilometara

Robot Hičbot (HitchBot), koji liči na dete od šest godina, stigao je u Viktoriju, glavni grad Britanske Kolumbije, nakon što je stopirajući prešao više od 6.000 kilometara.

Foto: AP Photo/Ryerson University

Kanadski naučnici sa Univerziteta u Torontu napravili su robot koji od 27. jula sam stopira na putevima Kanade, a avanture sa ovog putovanja prenose na društvenoj mreži Twitter.

Cilj ovog zanimljivog poduhvata jeste da se vidi da li ljudi >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mogu da veruju robotima u svakodnevnom životu.

"Vozačima je bilo zanimljivo da prime robota u automobil i da mu vežu bezbednosni pojas", naveli su naučnici.

Povezane vestiZastrašujući roboti sa dečjim likom

 Oni su dodali da vozač koji bi primio robota, morao da mu napuni bateriju pomoću upaljača za cigarete koji se obično nalazi u svakom automobilu. To punjenje mu je neophodno kako bi uvek imao osmeh na licu i mogao da komunicira sa ljudima.

Robot je krenuo iz Halifaksa na obali Atlantika, a doputovao je do Viktorije na Pacifiku, preneo je AFP.


Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.