Renci već preti ostavkom

Izvor: B92, 31.Mar.2014, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Renci već preti ostavkom

Rim -- Novi italijanski premijer Mateo Renci zapretio da će podneti ostavku ako bude blokiran njegov plan da smanji ovlašćenja gornjeg doma parlamenta.

To je, inače, ključni deo njegovog ambicioznog plana reforme ustava.

Vlada danas treba da usvoji nacrt zakona o transformaciji Senata, kojime je predviđeno da mu se ukine pravo da usvaja budžet i glasa o poverenju vladi, navodi Rojters.

Renci (39), koji je u februaru postao treći premijer Italije u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godinu dana, rekao je da bez sistemske promene zemlji preti rizik od začaranog kruga kratkotrajnih vlada koje nisu u stanju da sprovedu smislene ekonomske reforme.

"Ja sam u ovu reformu uložio sav svoj kredibilitet i ako ne uspe samo mogu da snosim posledice", rekao je za list "Korijere dela sera" najmladji premijer u Italji do sada.

Renci, lider Demokratske stranke, sličnu pretnju ostavkom zbog reforme Senata uputio je 12. marta zalažući se za paket smanjenja poreza sa ciljem oživljavanja italijanske privrede, koja je treća po veličini u evrozoni.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Italija: Premijer preti ostavkom

Izvor: Akter, 31.Mar.2014

Novi italijanski premijer Mateo Renci zapretio je danas da će podneti ostavku ako bude blokiran njegov plan da smanji ovlašćenja gornjeg doma parlamenta

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.