Reke se ponovo lede, borba se produžava

Izvor: B92, 23.Jan.2017, 17:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reke se ponovo lede, "borba se produžava"

Javno vodoprivredno preduzeće "Vode Vojvodine" saopštilo je da se zbog niskih temperatura stvara nova pokorica na rekama, što će produžiti borbu sa ledom.

Kako se navodi u saopštenju, situacija na vojvođanskim vodotocima nepromenjena je u odnosu na jučerašnji dan - vanredna odbrana od zagušenja ledom i dalje se sprovodi na 104,7 kilometara na Dunavu, dok je redovna odbrana na snazi na ukupno 628,67 kilometara Dunava, Save, Tise i banatskih vodotoka.

Debljina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << leda na rekama i vodotocima je od pet do 20 centimetara

"Veći od dva mađarska ledolomaca ostaje u zoni Daljske krivine, gde nastavlja da održava prohodnost i stabilizuje koridor kroz ledenu barijeru. Koridor je trenutno širok oko 100 metara", kaže se u saopštenju.

Manji mađarski ledolomac, koji je juče posle šest dana oslobođen iz leda u Daljskoj krivini, ima, kako se ističe u saopštenju, manjih tehničkih problema koji bi trebalo da budu otklonjeni tokom dana.

Potiskivač "Sloga" i dalje je angažovan na propuštanju leda na sektoru Grada Novog Sada i u pripravnosti je 24 sata.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.