Izvor: Blic, 20.Jun.2014, 21:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rakić: Neprimerena Tačijeva izjava o Parku mira
Gradonačelnik severnog dela Kosovske Mitrovice Goran Rakić izjavio je danas da je izjava još aktuelnog premijera Kosova Hašima Tačija o novopostavljenom "Parku mira" neprimerena. Rakić je podsetio da je on zajedno sa nekadašnjim srpskim premijerom Ivicom Dačićem garant Briselskog sporazuma.
Tači je rekao da je ''Park mira sraman čin postavljanja nove barikade", te "neprijatna, opasna, iznad svega nezakonita igra", a gradonačelnik Severne Mitrovice Rakić >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << naglašava da je takva izjava neprimerena za, kako je naveo "mirotvorca, (Tačija) koji je potencijalni kandidat za Nobelovu nagradu za mir".
"Tači je zajedno sa nekadašnjim premijerom Srbije Ivicom Dačićem i (visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku i bezbednost) Ketrin Ešton, garant Briselskog sporazuma, ali i mira i napretka koji nas očekuju u ovom periodu stabilizacije odnosa srpskog i albanskog naroda", istakao je Rakić, navodi se u saopštenju u kome se i dodaje da ga je iznenadila ovakva Tačijeva reakcija.
On je pozdravio izjavu zamenice kosovskog premijera Edite Tahiri, koja je rekla da je došlo do velike promene u načinu razmišljanja Srba sa severa i navela da "Srbi sa severa, umesto o barikadama, sada razmišljaju o parkovima".
Pozvao je i predstavnike međunarodne zajednice, pre svega ambasade, Euleks i EU da podrže "Park mira" i njegove napore da se, kako je kazao, istinskim procesom, dođe do normalizacije odnosa dva naroda.
Pročitajte još Tači: Sramotna igra Srba i žardinjere su barikada Božović: Građani severa nisu znali za uklanjanje barikada Jahjaga kritikuje postavljanje nove barikade u Mitrovici Prištinska štampa: Srbi jednu barikadu zamenili drugom i nazvali je Park mira
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Hašim Tači, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija













