Rahoj: Neće biti referenduma

Izvor: B92, 25.Feb.2014, 15:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rahoj: Neće biti referenduma

Madrid -- Španski premijer Marijano Rahoj izjavio da se referendum o nezavisnosti Katalonije, planiran za 9. novembar, neće održati jer je nelegalan.

"Taj referendum ne može da se održi, on nije legalan", rekao je Rahoj u španskom parlamentu tokom godišnjeg govora o stanju nacije, a prenela je agencija AFP.

"Samo čitav španski narodi ima pravo da odluči šta je Španija. Niko ne može jednostrano da liši čitav španski narod prava da odlučuju o svojoj sudbini", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << istakao je premijer.

Vladajuća koalicija u španskoj provinciji Kataloniji, na čelu sa Arturom Masom, kao i većina drugih tamošnjih stranaka, planira da 9. novembra ove godine bude održan referendum na kojem će glasačima biti postavljena dva pitanja: "Da li mislite da Katalonija treba da bude država, da ili ne?" i "Ako ste odgovorili sa da, da li želite da ta država bude nezavisna, da ili ne?"

Najnovije ankete sprovedene u Kataloniji pokazuju da u toj pokrajini ima daleko više glasača koji su skloniji većoj autonomiji ili čak i nezavisnosti od oni koji podržavaju ostanak u Španiji.

Katalonija ima 7,5 miliona stanovnika, u bruto domaćem proizvodu Španije učestvuje sa jednom petinom, a u španskom izvozu ima još veći udeo.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Neće biti referenduma o nezavisnosti Katalonije

Izvor: Akter, 25.Feb.2014

Španski premijer Marijano Rahoj je izjavio da se referendum o nezavisnosti Katalonije, planiran za 9. novembar, neće održati jer je nelegalan

Nastavak na Akter...

Rahoj: Neće biti referenduma o nezavisnosti Kataloniji

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 25.Feb.2014

Španski premijer Marijano Rahoj izjavio da se referendum o nezavisnosti Katalonije, planiran za 9. novembar, neće održati jer je nelegalan. "Taj referendum ne može da se održi, on nije legalan", rekao je Rahoj u španskom parlamentu tokom godišnjeg govora o stanju nacije, a prenela je agencija...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.