Radnici, saosećanje i zajedništvo

Izvor: B92, 11.Maj.2015, 17:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Radnici, saosećanje i zajedništvo"

Britanski premijer Dejvid Kameron izjavio je, nakon što je imenovao članove vlade iz svojih torijevaca, da će predvoditi "ministarstvo svih talenata“.

Podsećamo, Konzervativna partija prvi put posle 18 godina samostalno vlada.

Kameron je u obraćanju konzervativnim poslanicima parlamenta pozvao gradonačelnika Borisa Džonsona da prisustvuje političkim sastancima u vladi u njegovoj poslednjoj godini mandata na čelu britanske prestonica.

To, navodi list >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gardijan, sugeriše da će Džonson dobiti mesto u vladi po završetku mandata sledeće godine.

Britanski premijer je rekao da će kao konzervativac imati tri prioriteta u vladi, kao i da će pregovori o preoblikovanju članstva Velike Britanije u Evropskoj uniji biti teški.

Prvi prioritet, naveo je Kameron, jeste da želi da konzervativci budu doživljeni kao prava stranka radnih ljudi.

On je rekao i da torijevci treba da pokažu da su partija saosećanja što će pokazati reformom socijalnih davanja i obrazovanja.

Treći prioritet je potreba da torijevci održe zajedništvo Velike Britanije.

Povodom pregovora o preoblikovanja članstva u EU, Kameron je rekao da će oni biti teški, ali da konzervativci imaju mandat za to, preneo je BBC.

Kameron je ranije obećao da će ako opet bude premijer, 2017. godine organizovati referendum o izlasku iz EU.

Britanski premijer, posle iznenađujuće ubedljive pobede u četvrtak, danas je završio popunjavanje mesta u vladi koja su upražnjena pošto konzervativci sada ne moraju da obrazuju koaliciju vladu s liberalnim demokratama koji su pretrpeli teške gubitke na izborima.

Ministar finansija Džordž Ozborn, koji sada ima funkciju i prvog državnog sekretara što znači da je po funkciji iznad svih ostalih ministara, posle sastanka je pozdravio to što je problematični evroskeptični poslanik konzervativaca Bil Keš "obećao besmrtnu odanost".

"Premijer je rekao da stojimo uz manifest (konzervativaca) i da ćemo isporučiti manifest. Za to je pokazana univerzalna podršlka", rekao je Ozborn.

U novoj vladi, nekoliko žena koje su imale niže funkcije u prethodnoj vladi, sada su na čelu ministarstava.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.