Radikali predali ostavku Tomislava Nikolića

Izvor: RTS, 04.Mar.2009, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radikali predali ostavku Tomislava Nikolića

Srpska radikalna stranka saopštila da je predala ostavke sedam narodnih poslanika koji su izabrani na listi "SRS - dr Vojislav Šešelj" među kojima je i Tomislav Nikolić. Visoki funkcioner naprednjaka Tomislav Nikolić optužio radikale za falsifikat. Todorović: Ostavke sam pronašao na stolu u kancelariji.

Srpska radikalna stranka predala je Narodnoj skupštini Srbije ostavke Tomislava >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Nikolića i još šestorice narodnih poslanika izabranih sa liste "Srpska radikalna stranka - Vojislav Šešelj", koji su prošle godine u septembru osnovali svoj poslanički klub "Napred Srbijo".

Predate su ostavke Zorana Antića, Stefana Zankova, Zorana Mašića, Nikolića, Milete Poskurice, Vučete Toškovića i Dragana Čolića, navedeno je u saopštenju SRS.

Poslanički klub "Napred Srbijo" u Skupštini ima 21 poslanika.

Nikolić: Ostavke su falsifikat

Šef poslaničke grupe "Napred Srbijo" Tomislav Nikolić izjavio je da su ostavke sedam poslanika naprednjaka, koji su radikali predali Skupštini Srbije, falsifikati, ili su korišćene stare ostavke iz pretodnih saziva, koje su ostajale u arhivi.

"Ovo su falsifikati, ili su korišćene stare ostake iz vremema kada su ostajale u arhivi posle svakog novog saziva Skupštine. Tražiću od predsednika Administrativnog odbora da što pre zakaže sednicu i izbegnemo zamku u koju nas uvlači SRS, da opet pričamo o mandatima", rekao je Nikolić.

Naglasio je da su Ustav i zakon na njihovoj strani i da ne razume "čemu služi taj haos" i potsetio da su radikali imali u posedu samo ostavke troje poslanika o kojima je Adminstrativni odbor skupštine nedavno raspravljao.

Rekao je i da ne može da zamisli da su radikali "jedan papir" koji nazivaju njegovom ostavkom predali Skupštini i da je neko u parlamentu taj papir primio.

Nikolić je dodao da "te poslove u Skupštini obavljaju predstavnici SPS-a" i istakao da Administrativni odbor mora da raspravlja o ostavkama koje su predali radikali, jer u suprotnom to može da bude osnov za opstrukciju rada parlamenta.

"Ako postoji princip, znam kakvu će odluku doneti, a ako ne postoji, onda se mešaju u nešto što nije njihov posao. Nikada nisam učestvovao niti stvarao stanje haosa jer ne želim besmisleno da se bavim politikom. Da sam to hteo ostao bih u SRS", rekao je Nikolić.

Zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izjavio je ranije da su ostavke Tomislava Nikolića i još šestorice poslanika "Napred Srbijo", koje je  predala SRS, falsifikat i da datiraju iz 2000. godine.

"To su igre režima sa nesrećnim radikalima koji im služe samo za to da se ljudi ne bi bavili ozbiljnim pitanjima ekonomske krize i ozbiljnom kritikom režima", rekao je Vučić na konferenciji za novinare.

Ponovio je da naprednjacima mandati ne mogu biti oduzeti, jer pripadaju narodnim poslanicima, pa i "sve i da su podneli stvarne ostavke, a ne falsifikovane i nepostojeće".

"Ta priča je završena i po pitanju tih ostavki ništa se neće desiti. Te teme su gluposti", ocenio je Vučić.

Ostavke pronašao na stolu

Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Dragan Todorović izjavio je da je ostavke za sedam poslanika naprednjaka koje je SRS podnela Skupštini Srbije našao na stolu u svojoj kancelariji.

"Jutros kada sam došao u Skupštinu na stolu sam zatekao jedan beli koverat. Pitao sam sekretaricu ko ga je doneo. Rekla je da ne zna i da nije ulazila u moju kancelariju. Otvorio sam koverat i tako sam našao sedam ostavki", rekao je Todorović.

Naveo je da je pozvao poslanika SRS Zorana Krasića sa kojim je uporedio potpise svih poslanika na nekim ranijim dokumetima i na ostavkama koje je našao na stolu da bi utvrdili da nije reč o "nekom podmetanju".

"Utvrdili smo da su potpisi autentični i ostavke smo predali na pisarnici Skupštine", kazao je Todorović i dodao da će na prvoj sednici Admninistrativnog odbora morati da se raspravlja o tim ostavkama.

Sukob radikala i naprednjaka 

Tokom prethodnih sednica Skupštine, radikali su, u znak protesta, lupali o klupe kada su govorili poslanici iz kluba "Napred Srbijo", tražeći da se "poštuje izborna volja građana, odnosno da se mandati naprednjaka vrate SRS".

Poslednji takav protest završen je tučom, u kojoj je jednom naprednjaku rabijen nos. 

Srpska napredna stranka tvrdi da je radikal Srboljub Živanović pesnicom udario u nos Igora Bečića, ali je SRS demantovala te navode, optužujući "domaće tajne službe i CIA" za insceniranje incidenta.

Srpska radikalna stranka podnela je i krivičnu prijavu protiv Tomislava Nikolića, zbog sumnje da je uništio službene spise, odnosno blanko ostavke poslanika i da je prilikom uzimanja kredita za stranku zloupotrebio službeni položaj.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.