Izvor: B92, 20.Avg.2018, 11:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RTS: Priština se već priprema za demarkaciju sa Srbijom
Beograd, Priština -- Članovi Komisije kosovske vlade za demarkaciju granice, prikupljanjem dokumentacije, počeli pripreme za obeležavanje linije sa centralnom Srbijom, prenosi RTS.
To je izjavio predsednik te komisije Špejtim Bulići i dodao da "ne vidi prepreku za obeležavanje granične linije", preneo je RTS pozivajući se na prištinske medije.
"Pripreme u komisiji, prikupljanjem faktografske dokumentacije i izradom strategije, počele su na zahtev kosovskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << premijera Ramuša Haradinaja. U ovoj situaciji postoje određene promene graničnih linija koje su se desile u određenim periodima. Ali sve ove promene, koje su se dešavale na graničnoj liniji, pokrivene su dokumentacijom i političkim odlukama iz određenih vremenskih perioda", rekao je Bulići.
Kako se navodi, može da se očekuje da na sledećem sastanku kosovskog predsednika Hašima Tačija i predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Briselu bude razmotreno i pitanje granične korekcije.
Prištinski analitičari ukazuju da nijedna institucija nema pravo da odlučuje o teritoriji, savezima, miru, spoljnom dugu, izuzev kosovske skupštine.
"Samo skupština može da odlučuje o pitanjima koja se odnose na teritoriju i niko drugi", kažu analitičari.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija












