Izvor: Kurir, 20.Jan.2014, 08:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RASISTA: Janez Janša opet vređao novinarku!
Novinarka je pisala da se Janša ne odaziva na pozive sudova i da je odbio da primi poziv
LJUBLJANA - Preterao.
Bivši slovenački premijer Janez Janša oštro je kritikovan zbog navodnog širenja rasizma jer je u polemici na društvenoj mreži Tviter upotrebio izraz „opančarsko novinarstvo“ za prilog novinarke s neslovenačkim prezimenom (Stojiljković). Novinarka je, kako je prenela Hina, pisala da se Janša ne odaziva na pozive sudova i da >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je odbio da primi poziv za sud u parnici sa čovekom kog je nazvao udbašem.
- Ocenjujemo da je upotrebljena oznaka opančar tako da je Janša njom želeo da ponizi i diskredituje novinarku, ali je isto tako uvredio i sve koji dolaze iz krajeva bivše Jugoslavije - navela je u svom Tviter reagovanju vodeća vanparlamentarna stranka Solidarnost.
Simpatizeri Janšine stranke izraz opančar u političkim polemikama na internetu najčešće koriste kao aluziju na ljubljanskog gradonačelnika Zorana Jankovića.
(v. s.)















