RANJEN KOMANDANT GIVI: Tokom borbi za Avdejevku (FOTO/VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Feb.2017, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RANJEN KOMANDANT GIVI: Tokom borbi za Avdejevku (FOTO/VIDEO)

On je naglasio da je ustanička vojska zauzela liniju odbrane koja je upisana u Minskim mirovnim pregovorima

Komandant bataljona oružanih snaga DNR ''Somalija'' Mihail Tolstih Givi je potvrdio informaciju o ranjavanju za vreme borbi u industrijskoj zoni Avdejevke. Givi je rekao da nije opasno ranjen i da je posle ranjavanja nastavio da komanduje svojom jedinicom u borbama oko Donjecka.

Гиви подтвердил слухи о своём ранении под Донецком: >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Командир батальона "Сомали" Михаил Толстых, известный под… https://t.co/zIg0EbVdbo pic.twitter.com/SZ8sQmSig4

— Михаил Протасюк (@sosdonbass) February 3, 2017

Kako je izjavio komandant Givi, njegov bataljon ''Somalija'' je uz pomoć 11. puka Armije DNR i bataljona ''Sparta'' na čelu sa komandantom Vohom ratio svoje pozicije sa kojih su se povukli. .

«Я воюю за будущее Донецкой Народной Республики», – Михаил Толстых (Гиви) https://t.co/m6FR5n9GHq pic.twitter.com/yN8pUU5Jdc

— NewsAnna (@NewsAnna1) November 1, 2016

Bataljon ''Somalija'' je imao i gubitke u ljudstvu:

- Za poslednja tri dana sam izgubio četiri borca, najbolje borce. Nekoliko njih je ranjeno, ali preživeće i vratiće se u stroj. A Oružane snage Ukrajine su izgubile mnogo ljudi i tehnike. Poslednja eskalacija je ukrajinska odmazda za izgubljene vojnike - rekao je Givi.

Komandant ''Somalije'' je takođe prokomentarisao ukrajinsko gađanje Donjecka teškom artiljerijom:

- Mi ne gađamo po gradovima. Ne zaboravljamo da tamo žive ljudi. I nije važno na kojem jeziku oni pričaju, ruskom ili ukrajinskom, mi ne gledamo tako. Tamo su ljudi. Mi se borimo protiv prve linije, a oni sa mirnim stanovništvom. A čime se to bavi OEBS? - retorički se zapitao on.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.