Izvor: B92, 04.Jan.2015, 16:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvo dete na lečenje o trošku Fonda
Tromesečni Luka Bojić iz Lazarevca u utorak putuje u Belgiju na operaciju oba oka o trošku Fonda za lečenje dece u inostranstvu.
Luka, koji ima retinopatiju u odmakloj fazi i za koga u Srbiji nema leka, prvo je dete čije će kompletno lečenje biti pokriveno sredstvima iz nedavno osnovanog Fonda.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar nedavno je rekao Tanjugu da je za nešto više od mesec dana rada Fonda pristiglo osam zahteva roditelja mališana i jedan zahtev odrasle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osobe za lečenje u specijalizovanim bolnicama u inostranstvu.
Do sada su ova deca odlazila na lečenje u inostranstvo prikupljanjem pomoći u humanitarnim akcijama, a mnogi nisu ni dočekali dan polaska jer je prikupljanje novca predugo trajalo, a pratile su ga i brojne afere o zloupotrebama.
Roditelji malog Luke nedavno su izjavili da dečak ima uznapredovalu retinopatiju, koja se javlja kod prevremeno rodjene dece i da su im lekari rekli da mališanu pomoći nema u Srbiji.
Operacija na jednom oku, kako su izjavili beogradskim medijima, zakazana je za 7. januara, a na drugom oku dan kasnije.
Ministar zdravlja kaže da je na račun fonda uplaćeno više od tri miliona evra i da se polako približavaju cifri od četiri miliona evra.
Početni novac za rad Fonda od milion evra obezbedila je Vlada Srbije, da bi zatim od Ministarstva rada pristiglo još dva miliona evra koji su bili namenjeni nevladinim organizacijama, ali je novac pristizao i od kompanija i pojedinaca.
Mali Luka putuje na lečenje u Belgiju
Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Jan.2015
Tromesečni Luka Bojić iz Lazarevca u utorak putuje u Belgiju na operaciju oba oka o trošku Fonda za lečenje dece u inostranstvu...Luka, koji ima retinopatiju u odmakloj fazi i za koga u Srbiji nema leka, prvo je dete čije će kompletno lečenje biti pokriveno sredstvima iz nedavno osnovanog Fonda...Ministar...





















