Izvor: VOA, 05.Avg.2015, 21:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi vazdušni napad na ID iz Turske
Pentagon je saopštio da su američke snage u Turskoj izvele svoj prvi vazdušni napad protiv boraca Islamske države u Siriji.
Američki vojni zvaničnici izjavili su da je prvi prekogranični napad iz Turske izveden bespilotnom letelicom danas, istog dana kada su američki dronovi i druge vojne letelice počele da stižu u vazduhoplovnu bazu na jugu Turske.
Saradnju Sjedinjenih Država i Turske u tom pogledu >> Pročitaj celu vest na sajtu VOA << prethodno je najavio i turski ministar inostranih poslova Mevlut Čavušoglu koji je istakao da bi jedna obimna bitka protiv ekstremista mogla da smanji pretnju koju Islamska država predstavlja za snage umerene opozicije u građanskom ratu u Siriji.
Čavušoglu je to rekao tokom razgovora sa državnim sekretarom Džonom Kerijem na marginama sastanka ASEAN-a u Kuala Lumpuru u Maleziji.







