Izvor: Nezavisne Novine, 04.Avg.2017, 06:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi put testiran Hiperlup: Kapsula dostigla nevjerovatnu brzinu

Cijev Hyperloop One, prevoznog sredstva budućnosti, testirana je po prvi put u pustinji Nevada, a kapsula koja će jednog dana vjerovatno prevoziti ljude na velikim udaljenostima, dostigla je brzinu od 309 km/h za samo pet sekundi.

Kapsula duga 8,5 metara je uz pomoć struje generisala 3.000 konjskih snaga, putujući duž 488 metara duge cijevi.

"Zvučalo je kao da vještica plače nad mrtvom mačkom", opisao je zvuk jedan od učesnika ovog testiranja.

Iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Hyperloop One kažu da je sve funkcionisalo kako treba.

Kako bi smanjili trenje što je više moguće, vazdušni pritisak u cijevi je spušten na onaj kakav bi vladao na visini od 60.000 metara.

Iako je testiranje prošlo kako treba, predstoji još mnogo koraka u usavršavanju ovog sistema, kako bi postao prevozno sredstvo budućnosti.

(b92)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.