Izvor: RTS, 12.Jun.2013, 19:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prva godina rada sudskih izvršitelja
Sudski izvršitelji obeležili prvu godinu rada u Srbiji svečanom sednicom komore izvršitelja. RTS-u dodeljeno priznanje za izveštavanje o radu komore sudskih izvršitelja.
Povodom prve godine rada sudskih izvršitelja u Srbiji, održana je svečana sednica komore izvršitelja.
Leon Ten, predsednik međunarodne Unije izvršitelja, koja radi 60 godina i okuplja izvršitelje 75 zemalja sveta, dodelio je izvršiteljima u Srbiji zlatnu medalju za izuzetan razvoj u prvoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << godini rada.
Zahvalivši na priznanju, predsednik srpske komore Mihajlo Dragović rekao je da komora ulaže sve napore kako bi promovisala i unapredila rad ove nove pravosudne profesije.
Pomoćnik ministra pravde i državne uprave Ljiljana Blagojević kazala je da su u Srbiji počela da rade svega 82 privatna izvršitelja, a predviđeno je da ih bude 334.
Napominje da resorno ministarstvo čini sve da promoviše to novo zanimanje. U prvoj godini rada sudskih izvršitelja, povećan je procenat izvršenja sudskih presuda za 30 odsto.
Na svečanoj sednici, komora je raznim institucijama dodelila priznanja za uspešnu
saradnju.
Radio-televizija Srbije dobila je priznanje za izuzetan doprinos u izveštavanju o radu komore sudskih izvršitelja.








