Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Apr.2022, 21:06
Protest u Beogradu zbog glasanja Srbije protiv Rusije u UN
U centru Beograda kod spomenika ruskom caru Nikolaju desničari iz pokreta "Narodna patrola" organizovali protest zbog glasanja Srbije za suspenziji Rusije iz Saveta UN za ljudska prava.
Okupljenima se kod spomenika caru Nikolaju obratio Damjan Knežević sa porukom da je Srbiji u interesu da "Rusi pobede u ovom ratu jer nama samo Rusija garantuje da će Kosovo ostati u Srbiji".
Okupljeni su skandirali "Rusi i Srbi braća zauvek" uz zastave Srbije i Rusije, i transparent >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa konturama Kosova na kome piše „Nema predaje", intonirane su ruske pesme, kao i himna Rusije i Srbije, a potom su krenuli ka ambasadi Rusije.
Pripadnici ovog neregistrovanog desničarskog pokreta zastali su sa upaljenim bakljama i ispred zgrade Predsedništva Srbije i bacili dimne bombe, ali incidenata nije bilo.
Učesnici protesta pored ostalog, traže od vlade u Beogradu "momentalni prestanak svih postupaka protiv Rusije.
Saobraćaj je zaustavljen u ulici kralja Milana od Terazija do Kneza Miloša, a policija preusmerava vozila.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






