Proglašena vanredna situacija u Srbiji

Izvor: Vesti-online.com, 15.Maj.2014, 17:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proglašena vanredna situacija u Srbiji

Vlada Srbije je zbog poplava i obilnih padavina proglasila vanrednu situaciju u celoj zemlji.

Čačak

Loznica

Opština Gornji Milanovac

Ministarka Zorana Mihajlović pomaže na Ibarskoj magistrali

Prokuplje

Aleksinac

Beograd

 

Vlada se za pomoć obratila Evropskoj komisiji, ruskom premijeru Dmitriju Medvedevu i Vladi Slovenije.

 

Vanredna situacija u zemlji proglašava >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << se ukoliko je procenjeno da je u zemlji stanje u kojem su rizici i pretnje ili posledice katastrofa, vanrednih događaja i drugih opasnosti po stanovništvo, životnu sredinu i materijalna dobra takvog obima i intenziteta da njihov nastanak ili posledice nije moguće sprečiti ili otkloniti redovnim delovanjem nadležnih organa i službi.

 

Pročitajte još: Nezapamćene padavine u Srbiji

* Haos u Srbiji: Petoro mrtvih, poplavljeni putevi i pruge

* VIDEO: Pogledajte Srbiju pod vodom

* “Spasavajte živote, ne stoku i televizore“

* Vučić helikopterom krenuo u spasavanje

 

Zbog toga je za njihovo ublažavanje i otklanjanje neophodno upotrebiti posebne mere, posebne snage i sredstva uz pojačan režim rada, piše u Zakonu o vanrednim situacijam, a odluku o proglašenju vanrednog stanja donosi Vlada Srbije.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.