Izvor: Nezavisne Novine, 10.Okt.2016, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prodajom na aukcijama prikupljeno 130.000 KM

BANJALUKA - Od prodaje robe na aukcijama Uprava za indirektno oporezivanje (UIO) BiH za devet mjeseci ove godine prikupila je 129.119 maraka, što je za 5.282 marke manje u odnosu na isti period prošle godine.

Načelnik Odjeljenja za komunikacije UIO Ratko Kovačević je naveo da se posredstvom aukcija najčešće prodaju tekstil i obuća, ali i lako kvarljivi proizvodi.

"Za takvu vrstu robe mora se voditi računa o isteku roka i ona se mora prodati što prije", naveo >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je Kovačević.

On je naglasio da novac od prodaje uplaćuju na poseban podračun jedinstvenog računa, te da poslije toga čekaju konačnu odluku suda, u smislu postupanja sa novcem dobijenim od prodaje.

Pojasnio je da je roba koju prodaju na aukcijama najčešće oduzeta zbog carinskih prekršaja ili je bila u prometu bez nalijepljenih kontrolnih markica, te odgovarajuće dokumentacije.

"Nadležni regionalni centri pripremaju spiskove robe za koju su ispunjeni uslovi za prodaju, a formirane su i komisije koje procjenjuju njenu vrijednost", naveo je Kovačević.

On je dodao da na aukciji mogu učestvovati pravna i punoljetna fizička lica, kao i lica koja obavljaju djelatnost registrovanu kod nadležnog organa.

(Glas Srpske)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.