Prodaje se kuća koja je inspirisala Groblje kućnih ljubimaca

Izvor: B92, 04.Avg.2017, 14:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prodaje se kuća koja je inspirisala "Groblje kućnih ljubimaca"

Kuća u Mejnu koja je Stivenu Kingu poslužila kao inspiracija za knjigu "Groblje kućnih ljubimaca" stavljena je na prodaju.

Lokalna televizija prenosi da je kuća u Oringtonu, u kojoj je čuvena knjiga napisana, stara 113 godina, ima četiri spavaće sobe i cena je 255.000 dolara.

Na Kingovom sajtu se navodi da je on iznajmljivao tu kuću 1979. kada je mačku njegove ćerke ubio kamion. Lokalna deca su u obližnjoj šumi sahranjivala svoje uginule ljubimce i King je dobio ideju za knjigu pošto je sahranio mačku.

"Groblje kućnih ljubimaca" je objavljeno 1983. a šest godina kasnije je po tom delu snimljen film.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.