Pritvor osumnjičenima za krađu automobila

Izvor: RTS, 14.Nov.2009, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pritvor osumnjičenima za krađu automobila

Istražni sudija Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu pokrenuo istragu i odredio pritvor do 30 dana osumnjičenima za krađu automobila u Srbiji, i njihovu preprodaju u Crnoj Gori.

Specijalni tužilac Miljko Radisavljević izjavio je da je istražni sudija Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu pokrenuo istragu i odredio pritvor do 30 dana četvorici osumnjičenih da su kao članovi organizovane kriminalne grupe krali automobile u Srbiji, a potom ih krijumčarili i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << preprodavali u Crnoj Gori.

Specijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala precizirao je u izjavi Tanjugu da je istraga pokrenuta protiv Nikole Rovčanina, koji je označen kao organizator grupe, Slavka Milosavljevića, Zorana Brankovića i Miroslava Ristića.

Kako je ranije saopštio MUP, kriminalna grupa se na teritoriji Srbije bavila i iznudom. Naime, ukradene automobile, vlasnicima je vraćala uz određeni novčani iznos. Dobijen novac, organizator Rovčanin, kako je navedeno u saopštenju, delio je sa članovima grupe.

Članovi auto - mafije, koji su pripadali dvema organizovanim kriminalnim grupama, uhapšeni su 12. novembra u zajedničkoj akciji srpske i crnogorske policije.

Te dve grupe iz Srbije i Crne Gore bile su povezane i u poslednjih šest meseci, krale su u proseku dva tri automobila dnevno.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.