Izvor: Blic, 14.Apr.2013, 13:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pribićević: Naredna nedelja ključna za dogovor
Postoji šansa za postizanje dogovora Beograda i Prištine oko spornih pitanja i naredna nedelja će biti ključna za to, smatra politički analitičar Ognjen Pribićević i bivši ambasador u Berlinu.
- Mislim da, uprkos tome što su pregovori završeni, i dalje postoji prilika...Svedoci smo da su se i ranije dešavali dogovori pre takozvanog dana D, tako da ima sasvim dovoljno vremena od sedam-osam dana i mislim da će ova nedelja pred nama biti ključna i očekujemo da se dijalog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nastavi - rekao je Pribićević za TV B 92.
On je rekao da postoji šansa za postizanje dogovora i da je to u interesu Beograda, Prištine, ali i SAD i EU.
- Sve strane imaju jači interes da se dogovor postigne nego da se ne postigne - smatra Pribićević.
Kako je kazao, ako se dogovor ne postigne narednih sedam, osam dana, onda je već veliko pitanje i stvari se prolongiraju za jesen, a onda je, kako je rekao, veliko pitanje u kom formatu će se dalje voditi pregovori.
- Šta je minimum, to je ključno pitanje, mislim da je sa naše strane apsolutni minimum Osnovni sud u Kosovskoj Mitovici, da komandant policijskih jedinica bude Srbin i da se onemogući pristup vojnih snaga na tom podrucuju, kao i da se severni deo Mitrovice nikako ne spaja sa južnim delom - rekao je Pribićević.
Najčitanije SADA:
Pribićević: Postoji šansa za postizanje dogovora
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Apr.2013
Politički analitičar i bivši ambasador Srbije u Nemačkoj Ognjen Pribićević izjavio je danas da postoji šansa za postizanje dogovora Beograda i Prištine oko spornih pitanja i da će naredna nedelja biti ključna za to.









