Presečen lanac krijumčara oružja i droge

Izvor: RTS, 04.Okt.2010, 17:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Presečen lanac krijumčara oružja i droge

Hapšenjem sedam hrvatskih državljana razbijen lanac švercera oružja i droge iz BiH u Nemačku i Holandiju. Protiv uhapšenih, čiji identitet nije saopšten, podnete krivične prijave.

U međunarodnoj policijskoj akciji razbijen je lanac krijumčara koji su iz Bosne i Hercegovine, preko Hrvatske, švercovali oružje u Nemačku i Holandiju.

Osumnjičeni su, takođe, iz Holandije krijumčarili drogu u Hrvatsku, saopštilo je hrvatsko ministarstvo unutrašnjih poslova.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
U saopštenju se navodi da je u Hrvatskoj juče uhapšeno sedam hrvatskih državljana protiv kojih su podnete krivične prijave.

Oni su osumnjičeni da su se "udružili radi činjenja krivičnih dela, nedozvoljeno posedovali oružje i eksplozivne naprave, zloupotrebili opojne droge i izbegavali carinski nadzor".

MUP nije, međutim, objavio identitet osumnjičenih kao ni gde su uhapšeni i o kojim količinama droge i oružja je reč.

Tokom istrage je otkriveno da su uhodanim krijumčarskim kanalima krijumčarili oružje sa područja BiH preko Hrvatske u zemlje Evropske unije, odnosno u Nemačku i Holandiju, i iz Holandije veće količine droge u Hrvatsku, navodi se u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.