Premijera drame “Oslobođenje Skoplja” danas na FEST-u (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 01.Mar.2017, 12:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijera drame “Oslobođenje Skoplja” danas na FEST-u (VIDEO)

U okviru programa FEST 45 GALA 1. marta sa početkom u 19h, na velikom platnu Sava centra očekuje nas premijera ratne drame Oslobođenje Skoplja.

U pitanju je adaptacija teksta Dušana Jovanovića iz 1977. godine koji je dožive mnoštvo uspešnih pozorišnih izvedbi, a u nekima je i ulogu dečaka imao sam Danilo Šerbedžija, koji je već tada razmišljao o adaptaciji i ekranizaciji ovog dela.

Oslobođenje Skoplja je ratna i ljubavna priča između Makedonke i nemačkog >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << vojnika tokom Drugog svetskog rata, viđena očima dečaka Zorana (David Todosovski) koji odrasta u Skoplju okupiranom od strane Nemaca i Bugara.

Dušan Jovanović i Rade Šerbedžija autori su scenarija. Uz Radeta Šerbedžiju u filmu glume i poznati finski glumac Mikko Nousiainen, te Lucija Šerbedžija, Nebojša Glogovac, Silvija Stojanovska i po prvi puta na filmu, David Todosovski.

Foto: Promo

Produkciju filma radili su Vladimir Anastasov, Robert Naskov, Igor Nola, Goran Tozija i Danilo Šerbedžija. Direktor fotografije je Dejan Dimevski, scenograf je Vanja Bartling, dizajn kostima potpisuje Željka Franulović, a dizajn maske Ana Bulajić Črček. Za muziku u filmu zaduženi su makedonski autor Vlatko Stefanovski i Finac Tuomas Kantelinen.

Foto: Promo

Oslobođenje Skoplja, hrvatsko-finsko-makedonska koprodukcija u režiji Radeta i Danila Šerbedžije premijerno će biti prikazan na 45. FESTU, a u bioskope širom Srbije dolazi 2. marta.



(Telegraf.rs/ PR)


Pogledaj vesti o: Fest

Nastavak na Telegraf.rs...



Povezane vesti

Gospodin, mega car: Šerbedžija oduševljavao publiku rečima, film kasnio 15 minuta (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 01.Mar.2017

U okviru programa FEST 45 GALA večeras je na velikom platnu Sava centra premijerno prikazana ratna drama "Oslobođenje Skoplja", čiji je scenario pisao Rade Šerbedžija. Međutim, zbog izuzetno zanimljivog govora koji je proslavljeni glumac održao, film je kasnio 15 minuta, ali publika se nije bunila....

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.