Premijer grmi na poslanika posle tuče: Da snosiš posledice

Izvor: B92, 03.Sep.2017, 20:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer grmi na poslanika posle tuče: Da snosiš posledice

Francuski premijer Eduar Filip izjavio je da svaki fizički napad mora najoštrije da se osudi.

On je to rekao nakon što je poslanik iz stranke francuskog predsednika Emanuela Makrona, Mdžid El Gerab, optužen je za izazivanje nasilnog sukoba u Parizu u kojem je povređen zvaničnik socijalista Boris For.

On je pozvao El Geraba da snosi posledice za svoje postupke, prenosi AP.

El Gerab (34) optužen je za nasilje uz upotrebu oružja jer je navodno u sredu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dva puta udario kacigom za motocikliste Fora, koji je završio u bolnici sa nekoliko povreda glave.

El Gerab je na svom Fejsbuku objavio da se verbalno i fizički sukobio sa Forom, kao i da su u lošim odnosima od izborne kampanje za parlamentarne izbore održane u junu.

Kako je ranije objavljeno do nasilja je došlo kada je For navodno nazvao El Geraba, poslanika koji predstavlja francuske državljane koji žive na severu i zapadu Afrike, "prljavim Arapinom".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.