Izvor: B92, 15.Nov.2023, 09:37
Prekid diplomatskih odnosa; Počev od odmah
Belize je danas objavio da prekida diplomatske odnose sa Izraelom zbog njegove ofanzive u Pojasu Gaze.
"Vlada Belizea povlači akreditaciju izraelske ambasadorke u Belmopanu i suspenduje sve aktivnosti svog predstavnika u Izraelu", saopštile su tamošnje vlasti, najavivši da odluka stupa na snagu "odmah".
Mala srednjoamerička država tim je postala druga latinoamerička zemlja koja je prekinula odnose s Izraelom, nakon što je to Bolivija učinila 1. novembra. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kolumbija, Čile i Honduras su pak pozvali svoje ambasadore u Izraelu na konsultacije.
Belize se protivi smrti "nevinih civila" u Gazi, gde je, prema podacima ministarstva zdravlja pod kontrolom Hamasa, ubijeno 11.300 ljudi, od čega 4.650 dece.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Još jedna država prekida diplomatske odnose s Izraelom
Izvor: Danas, 15.Nov.2023
Belize je u sredu objavio da prekida diplomatske odnose s Izraelom zbog njegove ofanzive u Pojasu Gaze.











