Požari uglavnom zbog vrućine

Izvor: RTS, 16.Sep.2012, 13:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požari uglavnom zbog vrućine

Ne bih se složio sa procenama da je 90 odsto požara podmetnuto, kaže načelnik Sektora za vanredne situacije Predrag Marić, dodajući da je bilo dosta slučajeva nemara i nepažnje.

Načelnik Sektora za vanredne situacije Ministrastva unutrašnjih poslova Srbije Predrag Marić rekao je da za sada nema preciznih podataka, ali da se ne bi saglasio s nekim procenama da je 90 odsto požara ovog leta podmetnuto.

"Mislim da je ta brojka prevelika, mada imamo dosta slučajeva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nemara i nepažnje", rekao je Marić. Marić je takođe rekao da je evidentno da su neki požari ovog leta podmetnuti i da se u tim slučajevima postupa po zakonu.

"Istina je da postoji jedan broj podmetnutih požara, dakle gde je namera po sredi. U svakom od tih slučajeva osumnjičena lica su pod istragom i ukoliko se sumnje dokažu, ta lica će biti sankcionisana, objasnio je Marić.

Prema njegovim rečima, istragom o tome da li je neko i kako podmetnuo požare, bavi se Uprava kriminalističke policije.

"Ne bih se složio sa procenama pojedinaca da je 90 odsto požara podmetnuto, jer o tome u ovom trenutku nemamo precizne podatke", rekao je Marić odgovarajući na novinarsko pitanje da li su tačne medijske informacije da je 90 odsto požara u Srbiji ovog leta podmetnuto.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.