Izvor: B92, 13.Okt.2023, 19:50
Požar kod Osijeka ugašen posle devet dana
Završeno je gašenje velikog požara uskladištene plastike u fabrici Drava Internešnal, koji je buknuo 4. oktobra
U gašenju je učestvovalo više od 300 dobrovoljnih i profesionalnih vatrogasaca, saopštili su županijska i osiječka vatrogasna uprava.
Vatrogasni upravnik Zoran Pakšec izjavio je novinarima kako su se nešto pre 14 sati vatrogasne snage povukle s mesta intervencije, čime su završene aktivnosti na tom žarištu. Izvestio je kako su u gašenju učestvovali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pripadnici 29 dobrovoljnih društava i četiri profesionalne vatrogasne jedinice, kao i tri profesionalne vatrogasne jedinice iz Vukovarsko-srijemske županije.
"Ukupno je 314 vatrogasaca bilo angažovano u gašenju požara proteklih dana, nismo se povlačili dok nismo proverili zadnji trag dima i visoke temperature i u ovom trenutku možemo reći da je požar ugašen", poručio je Pakšec.
Rekao je i kako je teže povređeni vatrogasac koji je na lečenju u Zagrebu danas na još jednoj operaciji, a lekari se trude da se što pre vrati u jedinicu.
"Zahvaljujem svim službama i učesnicima ove teške akcije, posebno vatrogascima, Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici, županu Ivanu Anušiću, načelnicima županijskog i gradskog stožera civilne zaštite, radnicima Hitne pomoći, koji su pomogli u zbrinjavanju naša tri povređena radnika, osiječkom Crvenom krstu imedijima", istaknuo je županijski upravnik Pakšec.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

















