Izvor: RTS, 15.Apr.2011, 03:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar gotovo ugašen
Na deponiji plastike u Jagodini više nema otvorenog plamena, ali zapaljena plastika još tinja. Koncentracija štetnih materija u vazduhu u granicama je normale.
U Sektoru za vanredne situacije MUP-a Srbije RTS-u je potvrđeno da će požar na deponiji plastike u industrijskoj zoni u Jagodini biti ugašen do kraja dana ili najkasnije sutra. Iznad deponije manje je dima nego prethodnih dana i što je najvažnije, više nema otvorenog plamena.
Zapaljena plastika već je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dobrim delom prekrivena slojem zemlje. Krizni štab u Jagodini odlučio je na današnjoj sednici da mehanizacija gradskih javnih preduzeća i privatnih firmi nastavi da radi. U drugoj fazi preko deponije biće nasuto još pola metra zemlje.
Krizni štab takođe napominje da građani Jagodine nemaju razloga za brigu, jer merenja Zavoda za javno zdravlje iz Ćuprije pokazuju da je koncentracija štetnih materija u vazduhu u granicama normale. Ostaje, međutim, preporuka radnicima Nove fabrike kablova, koja je i najbliža mestu požara, da danas ne dolaze na posao. To se odnosi i na firme koje se nalaze na udaljenosti manjoj od 300 metara od deponije, jer su tu beležene povećane koncentracije štetnih gasova.
Zbog požara prošle noći oštećen je visokonaponski dalekovod od 35 kilovolti, tako da je deo industrijske zone, uključujući Gradsku toplanu i Novu fabriku kablova, ostao bez struje. Kvar je otklonjen oko 11 časova.
Pogledaj vesti o: Jagodina






