Povoljni uslovi za vožnju

Izvor: B92, 28.Feb.2014, 08:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povoljni uslovi za vožnju

Beograd -- Saobraćaj je jutros umerenog intenziteta, kolovozi su suvi, a vidljivost dobra, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).

Zbog predstojećeg vikenda pojačan saobraćaj se očekuje u prvim popodnevnim časovima posebno na putevima van gradskih sredina.

Zbog toga se vozačima savetuje da brzinu kretanja prilagode uslovima na putu i da drže što veće rastojanje kako ne bi ugrožavali svoju, a i tuđu bezbednost.

Na graničnim prelazima zadržavanja za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << putnička vozila nisu duža od 30 minuta, a zbog temepraturnih razlika, učestali su odroni kroz klisure i useke, odnosno duž nestabilnih kamenih kosina.

Iz Javnog preduzeća "Putevi Srbije" upozoravaju vozače na odrone koji su i pored redovnog čišćenja i uklanjanja sa kolovoza, česti i predstavljaju dodatnu opasnost u vožnji duž Djerdapske i Ibarske magistrale, kroz Ovčarsko-kablarsku, Grdeličku i Sićevačku klisuru.

Zabrana za šlepere i kamione važi na putnim pravcima gde je obavezna zimska oprema, Aleksandrovac - Grčak - Drenska klisura,

Brzeće - Kopaonik (Jaram) i Stanišinci - Dobre vode (Goč).

Prema podacima iz Uprave saobraćajne policije, prethodnog dana na putevima u Srbiji evidentirano je 97 saobraćajnih nezgoda, u kojima su 33 osobe teže i lakše povređene, a četiri lica su izgubila život.

U Beogradu je evidentirano 55 nezgoda u kojima je devet lica povređeno, a dva lica su izgubila život.

Saobraćaj povremeo pojačan na prilazima gradu

Saobraćaj u Beogradu jutros je povremeno pojačan na prilazima gradu, izjavio je Tanjugu dežurni dispečer udruženja "Žuti taksi" Vlada Ivetić.

Saobraćaj je povremeno pojačan na Zrenjaninskom putu, Pančevačkom mostu, Savskoj i Ibarskoj magistrali i Obrenovačkom drumu kod Ade Ciganlije u pravcu prema centru Beograda, rekao je Ivetić.

I na Smederevskom putu u delu od Mokrog Luga u pravcu prema centru Beograda povremeno je pojačan saobraćaj, ali za sada nema gužvi, dodao je Ivetić.

Na beogradskim ulicama saobraća 1.330 vozila javnog gradskog prevoza, od kojih 144 tramvaja, 94 trolejbusa i 1.092 autobusa, rečeno je Tanjugu u dispečerskoj službi Gradskog saobraćajnog preduzeća Beograd.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Saobraćaj umeren, kolovozi suvi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Feb.2014

Saobraćaj je jutros umerenog intenziteta, kolovozi su suvi, a vidljivost dobra, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.