Izvor: Blic, 09.Dec.2009, 11:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povećati granicu seksualne zrelosti
Okrugli sto na temu '’Svi protiv seksualne eksploatacije dece i mladih’’ u organizaciji NVO „Beosuport", održan je juče u Velikoj sali Opštine Palilula.
Centralna tema bila je pokretanje izmene Krivičnog zakonika Republike Srbije po kome se seksualna zrelost u Srbiji stiče već sa 14 godina i predstavljen je nacrt Deklaracije kojom se predviđa da se ta granica pomeri na 16 godina, a koja će biti poslata Narodnoj skupštini na razmatranje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
- Deklaracijom se traži dobro izbalansiran predlog granice sticanja seksualne zrelosti. Postoji grupa ljudi koja se neoficijalno naziva pedofilska, koja smatra da granica treba da bude niža od 14 godina, dok sa druge strane postoji grupa koja smatra da ta granica ne sme da bude ispod 18 godina - kaže Rajko Atanacković, savetnik u Ministarstvu pravde navodeći da smatra da granica od 14 godina treba da bude povećana jer je u poslednjih 20 godina u Srbiji primetan porast nasilja nad decom što je posledica poremećaja sistema vrednosti.







