Izvor: Blic, 25.Avg.2009, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potrebno 4,3 milijarde za popravku puteva u Srbiji

U puteve Srbije trebalo bi uložiti 4,3 milijarde dinara da bi se povećala bezbednost saobraćaja, ocenio je Međunarodni program ocenjivanja puteva.

Takozvani IRAP programi unapređenja saobraćaja sprovode se u više od 50 zemalja sveta.

Na skupu u Javnom preduzeću „Putevi Srbije”, predsedavajući IRAP programa Džon Doson kazao je da je u poslednjih godinu dana u Srbiji ispitano 3.000 kilometara puteva, da bi se utvrdila opasna mesta.

-Tim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << projektom preporu­čena su rešenja od kojih su najvažniji usporavanje saobraćaja, obeležavanje krivina, proširenje bankina, povećanje broja kružnih tokova, centralna šrafura - ukazao je Doson.

Direktor sektora za strategiju, projektovanje i razvoj JP „Putevi Srbije” Biljana Vuksanović istakla je da će sprovođenje tih predloga početi posle izrade projekata i kada Svetska banka odobri novac za to. Ona je dodala da su „Putevi Srbije” sposobni da primene celokupan projekat IRAP.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.