Poslednje upozorenje za SAD? Prekinite ili...

Izvor: B92, 31.Dec.2022, 00:00

Poslednje upozorenje za SAD? Prekinite ili...

Kina je danas ponovila svoje protivljenje potencijalnoj prodaji američkog oružja Tajvanu.

Ona je reagovala nakon što je Vašington odobrio prodaju protivtenkovskog sistema za postavljanje mina na ostrvo.

Prema izveštajima, potencijalna prodaja bi vredela oko 180 miliona dolara. Portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Vang Venbin pozvao je Vašington da odmah prekine vojne kontakte sa Tajvanom, prenosi TASS.

"Pozivamo američku stranu da se pridržava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << principa jedne Kine i odredbi tri kinesko-američka zajednička saopštenja, da ispuni obavezu svog predsednika da neće podržavati 'nezavisnost Tajvana', zaustavi prodaju oružja i vojne kontakte sa Tajvanom,kao i da prestane da stvara nove tenzije u Tajvanskom moreuzu", rekao je Vang novinarima na konferenciji za štampu.

Vang je upozorio da će Kina preduzeti "snažne mere" u odbrani svog suvereniteta i svojih bezbednosnih interesa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.