Poslanici postavljali pitanja ministrima

Izvor: RTS, 20.Jun.2013, 18:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanici postavljali pitanja ministrima

Na početku sednice Skupštine o obrazovanju poslanici postavljali pitanja predstavnicima vlasti. Poslanici imali najviše pitanja u vezi sa polaganjem male mature i u vezi sa medijima.

Poslanici u skupštini Srbije postavljali su pitanja predstavnicima vlasti na početku sednice.

Poslanik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Olena Papuga izjavila je da su učenici, pripadnici nacionalnih manjina, imali drugačije testove iz matematike i Ministarstvo prosvete i ministra >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Žarka Obradovića upitala šta misli povodom skandala koji se dogodio na polaganju male mature.

Papuga je u delu sednice u kojem poslanici svakog utorka i četvrtka postavljaju pitanja nadležnima, rekla da su juče "pripadnici nacionalnih manjina polagali testove iz matematike koji su imali drugačije zadatke".

Za Ministarstvo prosvete i ministra Obradovića pitanje je imao i šef poslaničkog kluba DS-a Borislav Stefanović.

"Da li će Obradović biti u plejadi ministara koji su došli u sitauciju da nikada ne ispune svoje obećanje, da li će da stane ponosno u stroj sa minsitrom Goranom Kneževićem zbog skandala s aflatoksinom, Milanom Bačevićem koji gradi kanal i ostalim neuspešnim i nestručnim ministrima", pitao je Stefanović.

Šef demorkata u Skupštini Srbije pitao je premijera Ivicu Dačića, prvog potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića i ministra kulture Bratislava Petkovića kada će se i na koji način država usprotiviti medijskom mraku i kada će reatovati RRA, Ministartvo, Savet za štampu, Skupština, vlada, bilo ko kako bi zaustavio "nezapamćenu harangu i iznošenje laži protiv ljudi iz DS".

Stefanović je pitao i kada će se država povući iz medija, "kada će se čuti ko je kupio list Politika, kako se objašnjava činjenica da se Ratko Dmitrović postavlja za glavnog i odgovornog urednika Novosti, iako je bio perjanica ratnohuškačkepolitike iz devedesetih".

"Bez ulaženja u novinarske kvalitete Ljiljane Smajlović, pitam da li su resorni ministar i premijer u stanju da objasne kako je moguće da se ona za glavnog i odgovornog urednika u Politiku vraća kada je uzela otpremninu iz tog lista. To je sve legalno, ali da li je moralno, da li je to medijska slika koju hoćete da postignete", pitao je Stefanović.

On je dodao da li se može očekivati da "izvesni Bašanović bude glavni urednik RTS-a".

Pitanje o oficirima za vezu postavio je poslanik DSS-a Aleksandar Pejčić. On je pitao premijera da li dolazak oficira za vezu u Srbiju znači uspostavljanje diplomatskih odnosa sa Kosovom i da li se javnost Srbije priprema da će u nekom narednom periodu Srbija priznati nezavisnu državu Kosovo.

Poslanicu na listi LDP-a Ranku Savić interesovalo je zašto je predsednik parlamenta Nebojša Stefanović odlučio da zabrani izdavanje privremenih propusnica za Skupštinu Srbije.

Ona je podsetila da je kao narodni poslanik otvorila poslaničku kancelariju u zgradi Skupštine u Ulici kralja Milana, gde je na desetine građana dolazilo po savet i pomoć, što ukidanjem propusnica više nije moguće.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.