Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Sep.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponoš: Bez sastanaka sa Kforom na visokom nivou
PARAĆIN - Načelnik Generaštaba Vojske Srbije general- potpukovnik Zdravko Ponoš ocenio je da je situacija u kopnenoj zoni bezbednosti prema Kosovu "stabilna, ali potencijalno rovita".
"Saradnja sa Kforom odvija se na profesionalnom i tehničkom nivou, ali nema sastanaka na visokom nivou. Komandanti jedinica Vojske Srbije sreću se sa kolegama iz Kfora, ali drugih kontakata nema", rekao je Ponoš nakon vojne vežbe "Grom 2008" na poligonu Pasuljanske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << livade, kod Paraćina.
Ponoš je napomenuo da je otkazao sastanke na visokom nivou sa Kforom posle njihove odluke da učestvuju u obučavanju takozvanih bezbednosnih snaga Kosova.
On je rekao da će bezbednosni sporazum između NATO i Srbije, koji će sutra u Briselu potpisati ministar odbrane Dragan Šutanovac, "samo materijalizacija iz prezentacionog dokumenta koji je Srbija predala Briselu".
"Bezbednosni sporazum je samo tehnički sporazum koji nam omogućava sprovođenje opredeljenja iz prezentacionog dokumenta u kome piše da ćemo biti punopravan i aktivan član programa Partnerstva za mir - ni manje, ni više od toga", dodao je Ponoš.
U vojnoj vežbi na Pasuljanskim livadama učestvovala Druga brigada kopnene vojske, kao i pripadnici 98. avijacijske baze i 246. bataljona atomsko-biološko-hemijske odbrane.
Na vežbi je predstavljen ojačan mehanizovani bataljon na maršu, sa borbom u susretu i prelaskom u napad sa izvršenim bojnim gađanjem.
Učestvovalo je više od 300 vojnika, a od 136 ciljeva pogođeno je 126.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











