Izvor: Nezavisne Novine, 15.Apr.2015, 19:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija uklonila bombu sa stadiona »Grbavica«
SARAJEVO - Nakon dojave Uprave FK "Željezničar", da je na stadionu Grbavica pronađena sumnjiva naprava, pripadnici policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) su odmah izašli na teren i obavili uviđaj.
Kako je Feni potvrđeno iz MUP KS-a, konstatovano je da se radi o eksplozivnoj napravi, bombi, koja je bila postavljena na sjevernoj tribini stadiona.
Bomba je izuzeta, a policija nastavlja raditi na rasvjetljavanju ovog događaja.
Uprava >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << FK "Željezničar" je danas saopštila da se sve događalo u trenutku kad je stadion bio zatvoren za javnost, ali da je on pod 24-satnom profesionalnom zaštitom, kao i da se jednom sedmično provodi kontra-diverziona zaštita, provjera nadležnih organa.
Iz Uprave Kluba ističu da nema razloga da se sumnja u sigurnost na stadionu, te vjeruju da je riječ o potezu neodgovornog pojedinca, ali i da će u narednom periodu koordiniranim aktivnostima učiniti sve što je u njihovoj nadležnosti da preduhitre ovakve situacije.
Nastavak na Nezavisne Novine...




