Policajci KPS-a suspendovani zbog korupcije

Izvor: RTS, 27.Jun.2010, 12:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policajci KPS-a suspendovani zbog korupcije

Tri pripadnika Kosovske policije suspendovana zbog sumnje da uključeni u korupciju jer nisu kontrolisali automobil sa švercovanom robom. Policajci suspendovani sa posla na 48 sati, a istragu će sprovesti predstavnici Inspektorata kosovske policije.

Zbog sumnje da su uključeni u korupciju, tri pripadnika Kosovske policijske službe albanske nacionalnosti suspendovani su sa posla, izjavio je portparol KPS-a Besim Hoti.

Hoti je precizirao da su dvojica policajaca iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << severne policijske stanice u Kosovskoj Mitrovici, dok je jedan iz južne, i suspendovani su sa posla na 48 sati, jer nisu kontrolisali automobil sa švercovanom robom.

Istragu će sprovesti predstavnici Inspektorata kosovske policije i utvrditi zašto policajci nisu obavljali valjano dužnost i da li su eventualno korumpirani, rekao je Hoti.

Policajci, koji su juče suspendovani sa posla, bili su na dužnosti u naselju Bošnjačka mahala u severnom delu Kosovske Mitrovice.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.