Izvor: Blic, 01.Nov.2011, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pogledajte: Haljine od ribe, hobotnice i čokolade
Haljina od mesa koju je nosila Ljedi Gaga je prevaziđena. Berlinski muzej meša visoku modu sa kulinarstvom. Manekenke na “Fashion Food” izložbi nosile su tunike napravljene od hobotnica, a za gadljive, tu su bile i slatke kreacije- haljine od čokolade.
Kreacije austrijskog kuvara Rolanda Tretla je slikala Helga Kiršberger, a njenih 50 fotografija su izložene u Muzeju komunikacija u prestonici Nemačke.
Izložba će trajati do 29. januara. Radi se o analizama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ukusa savremenog društva, kičastim modnim trendovima, kao i potrošačkom društvu.
- Slike nisu pornografske i vulgarne, ali su erotične i provokativne, a postavljaju i pitanja- kaže direktorka muzeja Liselot Kugler.
Na otvaranju izložbe su bili i živi modeli.
Jedan od fotografa je opisao kako su slikali haljinu napravljenu od čokolade.
- Imali smo samo dva minuta za fotografisanje i ekipu od 20 ljudi. Posle toga je počela da se topi i curi. To je jedinstveno umetničko delo sastavljeno od hraen i modela, materijala i forme- rekao je fotograf.
Haljine od ribe, hobotnice i čokolade VIDEO
Izvor: medio.rs, 01.Nov.2011
Haljina od mesa koju je nosila Ljedi Gaga je prevaziđena. Berlinski muzej meša visoku modu sa kulinarstvom. Manekenke na Fashion Food izložbi nosile su tunike napravljene od hobotnica, a za gadljive, tu su bile i slatke kreacije- haljine od čokolade.
Tunika od hobotnice
Izvor: Mondo, 02.Nov.2011, 11:23
Tunika od hobotnice, haljina od mesa, bluza od čokolade.. mogu se videti na izložbi fotografija "Modna hrana" u Muzeju komunikacija u Berlinu.














