Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Nov.2015, 12:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela prva zajednička sednica vlada Srbije i BiH
Prva zajednička sednica Vlade Srbije i Saveta ministara Bosne i Hercegovine, na kojoj će biti reči o unapređenju ekonomske saradnje, ali i o aktuelnim političkim pitanjima, počela je danas u Sarajevu.
Delegacija Srbije, predvođena premijerom Aleksandrom Vučićem, dočekana je uz najviše vojne i državne počasti ispred zgrade Parlamentarne skupštine BiH, a pre sednice premijer se u odvojenim susretima sastao sa predsedavajućim Saveta ministara BiH Denisom Zvizdićem i >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i predsednikom Srpske demokratske stranke Mladenom Bosićem.
Kako je ranije najavljeno, dve vlade potpisaće četiri sporazuma - Protokol o saradnji u traženju nestalih osoba, Memorandum o razumevanju u oblasti telekomunikacija, Protokol o saradnji na očuvanju mosta Mehmed paše Sokolovića u Višegradu, kao i Sporazum u oblasti zaštite životne sredine I održivog razvoja.
U fokusu razgovora ministara biće ekonomija, telekomunikacije i poboljšanje transportne mreže koja povezuje dve zemlje.
Biće reči o izgradnji pruge Beograd-Sarajevo, puta BiH-Šabac-Novi Sad i postavljanju kabla od 110kW između Bratunca i Ljubovije.
Vučić je sinoć, po dolasku u Sarajevo, rekao da očekuje da će sednica dve vlade biti uspešna i da će biti korak ka obezbeđivanju bolje budućnosti za ljude u Srbiji i BiH.
On je istakao da je Srbiji regionalna stabilnost veoma važna i da će Beograd učiniti sve da ona bude očuvana, kao i da dve zemlje moraju zajedno da grade budućnost koja će, veruje, biti mnogo bolja od one za koji su mnogi mislili da ih sleduje.
Srbija i BiH će zajedno privlačiti investicije
Izvor: B92, 04.Nov.2015
Vlada Srbije i Savet ministara Bosne i Hercegovine dogovorili su na zajedničkoj sednici u Sarajevu da jačanje saradnje i zajedničke nastupe na ekonomskom planu...Na prvoj zajedničkoj sednici su u fokusu bile ekonomske teme, telekomunikacija i poboljšanje transportne mreže koja povezuje dve zemlje...Dogovorene...









