Pobio porodicu misleći da su demoni

Izvor: Vesti-online.com, 21.Mar.2014, 04:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobio porodicu misleći da su demoni

Kada je Karlos Lopez pobio tri člana svoje familije u njihovoj kući na zapadu Sidneja, on je verovao da ih time - spasava, rečeno je na sudu. Lopez je optužen za ubistva nožem 61-godišnje majke Olge Novosadek, očuha Pabla Novosadeka i brata Raula Novosadeka, jula 2012. u predgrađu Sent Džons Park.

Foto: Ilustracija

 

Ovaj 44-godišnjak takođe je ubio dve čivave. Njemu je u Vrhovnom sudu NSW

u ponedeljak počelo suđenje, a Lopez se izjasnio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da nije kriv na osnovu mentalne bolesti.

Stručnjak u ime tužbe, sudski psihijatar Dejvid Grinberg kazao je sudu da je Lopez paranoidni šizofrenik i da je u vreme kada je počinio ubistva verovao da su demoni-vanzemaljci zaposeli članove njegove familije.

- On je imao osećanje da bi bilo moralno opravdano da tako postupi zato što su se demoni spustili na njih. U nastojanju da ih zaštiti i spase ih, on je odlučio da ih ubije - rekao je profesor Grinberg.

Prema dokumentima predatim sudu, jutro kad su se ubistva dogodila, Lopez je telefonirao na tri nule i rekao: "Pobio sam familiju!"

Kada je policija došla u kuću i upitala ga za ime, Lopez je rekao: "Sotona."

U kasnijem razgovoru s policijom, Lopez im je rekao: "Ja sam shvatio da on, Sotona, skače između tela. Između mame, tate i Raula i pasa. Pomislio sam - ako ne bude mogao da ima njihova tela, ne može ni da se useli."

U danima pred ubistva, navodi se dalje, Lopez, koji je radio kao vozač viljuškara, rekao je jednom od svojih kolega da mu je ime Zioba i da je bio Zionit.

- Moje fizičko ime je Karlos, a ja sam ovde samo na kraće vreme - navodno je kazao.

Sudija Piter Garling saopštiće svoju odluku danas.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.