Plaketa Žanka Stokić za Gorana Jevtića

Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Nov.2014, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plaketa "Žanka Stokić" za Gorana Jevtića

Na 13. Pozorišnim svečanostima "Žanki u čast" u Rabrovu Goran Jevtić je za ulogu Živke Popović, u predstavi "Gospođa ministarka", dobio plaketu "Žanka Stokić" za najbolje glumačko ostvarenje.

To je danas saopštilo pozorište "Boško Buha" na čijoj se Večernjoj sceni od prošle jeseni sa velikim uspehom igra ova višestruko nagrađivana predstava. Popularnu komediju Branislava Nušića adaptirala je i režirala Tatjana Mandić Rigonat.

Manifestaciju u rodnom >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << mestu velike srpske glumice Žanke Stokić organizuju udruženje građana "Žanki u čast" i Centar za kulturu "Veljko Dugošević" iz Kučeva, pod pokroviteljstvom opštine Kučevo i mesne zajednice "Jedinstvo" iz Rabrova.

Na 13. svečanostima, od 1. do 3. novembra, učestvovale su i predstave Beogradskog dramskog pozorišta "Trpele", Narodnog pozorišta u Beogradu "Mali bračni zločini", a priređeni su i izložba, koncert i književna promocija.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.