Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Nov.2009, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pismo sa mrtvačkom glavom gradonačelniku Splita
ZAGREB - Splitski gradonačelnik Željko Kerum rekao je danas da je primio preteće pismo, što je prijavio policiji, javili su hrvatski elektronski mediji.
Pismo je juče stiglo u sedište njegovog privatnog preduzeća u kvartu Lora, a kao primalac bio je naveden lično Kerum.
U pismu se parafrazira Kerumov slogan na lokalnim izborima, a ispod poruke "Vrime (vreme) je, ako ne daš ostavku", nacrtana je mrtvačka glava uz potpis: "Nije Ostojić". >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Policija je materijal uputila na veštačenje i saopštila da radi na otkrivanju pošiljaoca preteće poruke.
Kerum je brzo nakon što je krajem maja kao nezavisni kandidat pobedio u drugom krugu lokalnih izbora i postao gradonačelnik policiji prijavio svog političkog protivnika Ranka Ostojića iz Socijaldemokratske partije zbog SMS poruke koju mu je preneo kompozitor Neno Ninčević, koji je u to vreme tražio sredstva za splitski muzički festival.
Keruma je uplašila Ostojićeva najava da će "Kerum uskoro iza rešetaka".
Državno tužilaštvo odbacilo je prijavu, jer nisu utvrdili da su u poruci sadržani elementi pretnje.
Policija se bavila i pretnjama koje su pre izbora Kerumu upućivane sa "adrese" šifrovane kao "Crna ruka", za šta je i tada optužio Ostojića.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










