Perković i Mustač tužili Nemačku Evropskom sudu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Nov.2018, 11:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Perković i Mustač tužili Nemačku Evropskom sudu

Evropski sud za ljudska prava u Strazburu primio je tužbu bivših jugoslovenskih, ali i hrvatskih obaveštajaca Josipa Perkovića i Zdravka Mustača u kojoj tvrde da im nemački sud nije omogućio pravično suđenje za učestvovanje u ubistvu hrvatskog emigranta Stjepana Đurekovića u Nemačkoj, javila je HINA.

Podseća se da trebalo da Perković i Mustač već budu prebačeni u Hrvatsku, gde bi nastavili da izdržavaju kazne, ali da njihovim advokatima, kao ni hrvatskim institucijama >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << još nije poznato kada će se to dogoditi.

Navodi se da nikakvi dokumenti iz Nemačke vezani za Perkovića i Mustača, koji su Nemačkoj svojevremeno izručeni pod uslovom da kaznu služe u Hrvatskoj, još nisu došli u hrvatske sudove, a o tome, kako Hina nezvanično saznaje, ništa ne znaju ni u Ministarstvu pravosuđa.

Perkovićev advokat Anto Nobilo izjavio je da je od nemačkih pravosudnih vlasti saznao da je izdat nalog nemačkom Ministarstvu pravosuđa da se Perković i Mustač upute na izdržavanje kazne u Hrvatsku.

"Taj dokument imamo, ali niko ga ne izvršava. Pisao sam i nemačkom ministru pravosuđa tražeći da se to požuri, ali još nisam dobio nikakav odgovor", kazao je Nobilo.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.