Patrijarh pozvao Srbe da se vrate u Mostar

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Maj.2012, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Patrijarh pozvao Srbe da se vrate u Mostar

MOSTAR -

Patrijarh srpski Irinej, koji od petka boravi u prvoj poseti Hercegovini od dolaska na tron Svetog Save, pozvao je raseljene Srbe da se vrate u Mostar i tako, kako je rekao, ojačaju pravoslavnu crkvu u gradu na Neretvi.

"Ujedno svojim prisustvom u ovome gradu daćete onu preratnu nit koja nedostaje ovde, a to je multietničnost i bogatstvo Mostara", rekao je patrijarh Irinej vernicima.

Patrijarh >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je u pratnji domaćina, vladike zahumsko-hercegovačkog i primorskog Grigorija, obišao radove na gradilištu Saborne crkve u Mostaru.

On je izrazio radost zbog napretka radova koja je do temelja bila porušena tokom proteklog rata.

Vladika Grigorije ga je upoznao da tokom izgradnje Saborne crkve, istakavši da u tome ima podršku svih vernika, ali i institucija.

Kako su preneli lokalni mediji, nakon Sabornog hrama patrijarh je obišao i staru pravoslavnu crkvu gde se obratio vernicima ukazavši da "bez Srba nema Mostara".

Patrijarh Irinej je obišao vladikin dvor.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.