Pare od odštete u humanitarne svrhe

Izvor: B92, 16.Jan.2014, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pare od odštete u humanitarne svrhe

Beograd -- Lider DS-a Dragan Đilas uplatio je novac od odštete nakon dve pravosnažne presude protiv "Kurira" na račun Doma za decu i omladinu ometenu u razvoju u Sremčici.

DS saopštava da je reč o iznosu od 200.000 dinara odštete.

"To je početak razotkrivanja bezočnih laži koje se već više od godinu dana iznose o meni i Demokratskoj stranci u medijima koji su pod kontrolom jedne stranke na vlasti. Ako ima nečeg dobrog u svemu ovome to je činjenica da je pravda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ipak dostižna, na žalost i spora", naveo je Đilas, prenosi DS.

DS isitče da su dve presude donete za tekstove "Đilas težak milijardu evra" i "Đilas kupio dupleks od 700.000 evra". Pored novčane kazne, sud je obavezao dnevni list Kurir da na naslovnoj i na unutrašnjim stranama objavi da je u tom slučaju izneo neistine.

"Na žalost, u ovoj zemlji se odluke sudova ne poštuju. Ne samo da nisu dali izvinjenje na naslovnoj strani, nego su ponovo objavili informacije za koje je sud utvrdio da su izmišljene i lažne", izjavio je Đilas.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.