Pančevci ostaju bez lekova

Izvor: Vesti-online.com, 29.Jan.2016, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pančevci ostaju bez lekova

Prva žrtva dugova zdravstvenih ustanova u Srbiji prema dobavljačima lekova i opreme je Apoteka Pančevo čijih 20 ogranaka snabdeva lekovima brojna gradska i prigradska naselja.

Na konferenciji za medije održanoj u Farmaceutskoj komori Srbije rečeno je da Gradska uprava Pančeva nije ispunila obećanje dato zaposlenima i poveriocima koji su krajem decembra blokirali račun ove zdravstvene ustanove zbog duga od milijardu dinara. Više od stotinu radnika Apoteke Pančevo ništa ne zna o daljoj sudbini.

U sličnim problemima mogu se naći druge apoteke koje su godinama unazad otežano poslovale. Ceh, kao i uvek plaćaju građani.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.