Palestinci traže status posmatračke države u UN

Izvor: Blic, 09.Nov.2012, 01:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palestinci traže status posmatračke države u UN

Palestinci su pustili u promet nacrt rezolucije kojima od 193 države-članice UN traže da im se status u Ujedinjenim nacijama podigne sa "posmatrača" na nivo "posmatračke države nečlanice".

Palestinska Posmatračka misija je objavila u četvrtak da još nije doneta odluka o tome kada će nacrt rezolucije biti podnet Generalnoj skupštini UN na glasanje koje će gotovo sigurno biti povoljno.

Time bi Palestinci dobili isti status kao i Vatikan.

Ministri >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << inostranih poslova Arapske lige trebalo bi da o toj rezoluciji razgovaraju na sastanku u Kairu 12-13. novembra, rekao je jedan palestinski diplomata.

Mada u Generalnoj skupštini UN niko nema pravo veta, Izrael i Sjedinjene Države se oštro protive predlogu.

Povezane vesti: UN: Pojas Gaze nemoguć za život do 2020. Palestinci će obnoviti zahtev za priznanje države Palestinci će tražiti priznanje od UN kao drzave posmatrača Palestinci žele crkvu u Vitlejemu na listi ugrožene baštine Abas: Palestina možda prihvati status države nečlanice UN

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.