Izvor: B92, 24.Dec.2017, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Palestinci slave Božić u Vitlejemu gnevni na Trampa
Palestinci se pripremaju da slave Božić u Vitlejemu na Zapadnoj obali, biblijskom gradu u kome se po hrišćanskom verovanju rodio Isus Hrist.
Slavlje se priprema nakon protesta protiv odluke predsednika SAD Donald Trampa da prizna Jerusalim kao glavni grad Izraela.
Zvaničnici Vatikana prošli su kroz izraelski vojni punkt na putu iz Jerusalima do Vitlejema uoči ponoćne mise. Stotine lokalnih i stranih posetilaca okupilo se na Trgu jasli ispred Crkve Hristovog rođenja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok su palestinski izviđači svirali u gajde prolazeći pored božićne jelke.
Uz božićne ukrase ove godine istaknuti su i transparenti u znak protesta zbog Trampove odluke, imajući u vidu da Palestinci nameravaju da u istočnom delu Jerusalima osnuju sedište svoje buduće nezavisne države.
Taj deo grada Izrael je anektirao nakon što ga je okupirao u Šestodnevnom ratu 1967. godine. Međunarodna zajednica nikada nije priznala aneksiju.
Gradonačelnik Vitlejema Anton Salam izrazio je nadu da će Božić ove godine biti posebno svečan.
"Želimo da pokažemo ljudima da smo mi narod koji zaslužuje život, zaslužujemo našu slobdu, našu nezavisnost, zaslužujemo Jerusalim kao naš glavni grad", rekao je gradonačelnik.
Palestinci slave Božić u Vitlejemu gnevni na Trampa
Izvor: Beta, 24.Dec.2017
Palestinci se danas pripremaju da slave Božić u Vitlejemu na Zapadnoj obali, biblijskom gradu u kome se po hrišćanskom verovanju rodio Isus Hrist.Slavlje se priprema nakon protesta protiv odluke predsednika SAD Donald Trampa da prizna Jerusalim kao glavni grad Izraela.Zvaničnici Vatikana prošli...







