PUPS ojadio penzionere

Izvor: Radio 021, 29.Apr.2015, 10:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PUPS ojadio penzionere

Partija ujedinjenih penzionera Srbije uzela je mimo Zakona o finansiranju partija gotovo 450.000 dinara od udruženja penzionera u šest gradova. Ovu informaciju utvrdila je Agencija za borbu protiv korupcije sprovodeći kontrolu PUPS-a.

Postupak kontrole finansija PUPS-a pokazao je da su u nekoliko gradova udruženja penzionera finansirala PUPS i novac uplaćivala na račune gradskih odbora ove stranke. PUPS ni u jednom slučaju nije vratio taj novac, iako ga zakon na to obavezuje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Tako je kragujevačko udruženje penzionera za izborne aktivnosti PUPS-a uplatilo stranci pozajmicu od 70.000 dinara koja je kasnije preimenovana u donaciju. Svrljiški penzioneri dali su 30.000 za finansiranje aktivnosti Aktiva žena PUPS, a kraljevački više od 258.000 na ime članarine svojih članova. Takođe, kuršumlijsko udruženje penzionera uplatilo im je donaciju od 30.000 dinara. Uvidom u izvode bankovnih računa utvrđeno je da je Opštinsko udruženje penzionera Surdulica uplatilo 72.000 na račun PUPS-a a udruženje iz Rače 4.000 dinara. I jedni i drugi su u odgovoru na zahtev da dostave podatke o osnovu uplate, naznačili da "nisu finansirali političku stranku".

Dalji postupak utvrđivanja činjenica o postojanju povrede zakona je u toku, te se Agencija obratila PUPS-u, skupštinama gradova  i opština, udruženjima penzionera i invalida, kao i Fondu PIO.

U skladu sa pribavljenim dokazima Agencija će pokrenuti prekršajne postupke. Zakon o finansiranju političkih partija za prekršioce predviđa kaznu od 200.000 pa čak do dva miliona dinara. Taj zakon strogo zabranjuje finansiranje stranaka od udruženja i propisuje da je stranka, ukoliko je dobila novac na ovaj način, dužna da ga vrati u roku od 15 dana.

"Blic" je juče pokušao da dobije odgovor od Milana Krkobabaića, predsednika PUPS-a, ali on nije bio dostupan za izjave.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

OTKRIVAMO PUPS pljačkao penzionere

Izvor: Blic, 29.Apr.2015

Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) uzela je mimo zakona gotovo 450.000 dinara od udruženja penzionera u šest gradova, saznaje „Blic“...Ovo je utvrdila Agencija za borbu protiv korupcije sprovodeći kontrolu PUPS-a, uz zaključak da je na ovaj način prekršen Zakon o finansiranju političkih...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.